Zamknięcie listy zgłoszeń za:


PATRONI HONOROWI:


ZWYCIĘZCY:

VIII Rajd Koszaliński
25-26 maja 2019r.

2 runda RMPZ - Super KJS: 7 PS. Załóg: Start: 46 / Meta: 34
1.Waldemar Dziedzic / Bartosz Piotrowski
AK Morski / Mitsubishi Lancer Evo VI
1150,30
2.Piotr Korzeniewski / Kamil Kramicz
niezrzeszony / Subaru Impreza
1196,86
3.Bartosz Łajewski / Krystian Kamiński
AK Morski / Subaru Impreza
1220,78

VII Rajd Koszaliński
26-27 maja 2018r.

2 runda RMPZ - KJS: 10 PS. Załóg: Start: 52 / Meta: 41
1.Dawid Matysiak / Marek Rzepiński
AK Rallyland / BMW E30 F20c
808,04
2.Tomasz Buńka /Paulina Kołodziej
AK Koszaliński / Audi A4 Quattro
817,91
3.Michał Iwańcio / Adam Szewczyk
AK Koszaliński / Honda Civic
823,31

 8. RAJD KOSZALIŃSKI:


  CYKL:Rajdowe Mistrzostwa
Polski Zachodniej

  RUNDA:2 / 5

  ROZPOCZĘCIE:25 maja 2019r.

  ZAKOŃCZENIE:26 maja 2019r.

  BAZA RAJDU:Koszalin

  NAWIERZCHNIA: asfalt

  KATEGORIA:Super KJS

  DŁUGOŚĆ RAJDU:190 km

  DŁUGOŚĆ OS:35 km
  

Historia Rajdu Koszalińskiego.

Rajd Koszaliński, to kolejna po kultowym Rajdzie Monte Karlino ogólnopolska impreza zaliczana do cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej organizowana w Koszalinie. Wertując kroniki Automobilklubu Koszalińskiego natrafiliśmy na kilka wzmianek o imprezie pn. Rajd Koszaliński rozgrywanej w latach 1976-1981. Ówczesnny rajd miał charakter bardziej turystyczny niż sportowy, ale na trasie nie zabrakło też punktowanych zadań sprawności jazdy. Tegoroczna edycja rajdu będzie zupełnie inna. To typowa dla naszego klubu runda RMPZ, co oznacza m.in., że rywalizacja odbywać się będzie na zamkniętych odcinkach dróg powiatowych i gminnych. A wszystko to poprzedzone widowiskowym prologiem w samym centrum Koszalina, który odbędzie się w sobotni wieczór. Park serwisowy i baza rajdu zlokalizowane będą w Koszalinie i także tutaj poznamy najlepsze załogi rajdu podczas ceremonii wręczenia nagród.

Liczymy, że nowy rajd będzie cieszył się co najmniej takim samym zainteresowaniem jak rozegrany w marcu Rajd Monte Karlino oraz pozostałe rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej i przyciągnie wiele załóg rajdowych i fanów sportu motorowego. Mamy nadzieję, że nowe, wymagające oesy przypadną Wam do gustu i będziemy świadkami pięknego, rajdowego święta. Zapraszamy pod koniec maja do Koszalina, na drugą rundę RMPZ 2018.Reaktywowany po latach Rajd Koszaliński, tym razem w randze Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej rozpoczął się w sobotni wieczór od widowiskowego prologu ulicami centrum Koszalina. Po raz kolejny okazało się, że krawężniki na ulicy Młyńskiej wychodzą zwycięsko w konfontacji z kołami samochodów, pierwsi pechowcy musieli się pożegnać z rajdem już na prologu. Drugi dzień rajdu to już trzy prawdziwe, drogowe oesy. Pierwszy z nich, przypominający bardziej trasę wyścigu górskiego podjazd na Górę Chełmską w Koszalinie po nowym asfalcie preferował szybkie i wyścigowo ustawione samochody. Na drugi oes w pętli załogi przejechały na południe od Koszalina, do gościnnej Gminy Świeszyno. Odcinek "Jarzyce" to już typowo rajdowa charakterystyka: wąski, z wieloma szczytami, podbiciami i głębokimi cięciami. Tu znaczenia nabierała precyzja jazdy i dobór właściwego toru. Ostatni w pętlli OS "Kłokęcin" to próba w Gminie Świeszyno, która już raz wykorzystana była rajdowo - w 2013 roku odbył się tutaj jeden z oesów Rajdu Monte Karlino. Wtedy rozgrywana w iście skandynawskich warunkach - śniegu było po kolana - tym razem uraczyła załogi rajdowe wspaniałą, słoneczną pogodą. Na starcie oesu załogi witała osobiście Pani Wójt Świeszyna Ewa Korczak. Sam oes był bardzo techniczny, z licznymi ślepymi zakrętami, szybką partią najpierw w otwartym terenie, następnie po ostrym lewym zakręcie kolejną sekcją łuków przez las, zakończony partią ostrych zakrętów ze sporymi zjazdami i podjazdami przez wieś. Po każej pętli załogi wracały na przerwę serwisową do koszalińskiego ZORDu. Po przejechaniu 10 oesów załoga Matysiak / Rzepiński okazała się najszybsza w generalce i jednocześnie "ośce" zapewniając sobie komplet punktów w 2 rundzie Rajdowych Mistrzostwo Polski Zachodniej. Statuetkę, przypominającą koszaliński ratusz, za 2 miejsce odebrali Buńka / Kołodziej, a za trzecie Iwańcio / Szewczyk.

Ósmy Rajd Koszaliński już 25 i 26 maja 2019 r. ponownie jako runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, ale tym razem rozgywana wg. zasad SuperKJS. Zapraszamy!